Trečiosios „Google“ on-line konferencijos web-masteriams metu John Mueller, „Google“ analitikas iš Šveicarijos, perskaitė pranešimą apie web-masterių mitus.

Žemiau pateikiamas detalus šio pranešimo aprašymas.

 

Kiekvienas žmogus optimizaciją pradeda šiais veiksmais:

 • užpildo turinį raktažodžiais,
 • Optimizuoja meta-žymes,
 • Registruoja į katalogus,
 • Dar katalogų...
 • Dar katalogų...

Bet niekas nepasikeičia, nepaisant to, kiek daug laiko jis tam skiria.

Mitas 1. Už nukopijuotą arba besikartojantį turinį baudžiama.
Nesijaudinkite. Paieškos sistemos geba rasti ir atskirti besikartojantį arba nukopijuotą turinį. Blogiausia, kas gali nutikti – paieškos sistemų vorai šį turinį tiesiog praignoruos. Jei norite naudoti kitų svetainių turinį – naudokite jį racionaliai.

Mitas 2. Registracija į 1000 paieškos sistemų ar katalogų yra labai svarbi.
Ar Jūs naudojate tūkstančius paieškos sistemų? Daugelis iš jų suras ir praindeksuos jūsų svetainę anksčiau, nei kad juos surasite Jūs. Tačiau, jei bandysite tai daryti patys – laukite daugybės spamo nurodytu elektroniniu paštu.

Mitas 3. Dalyvavimas programoje „AdWords“, „AdSense“ bei „Analytics“ gali padėti arba pakenkti jūsų svetainei.
Tai netiesa! „AdWords“, „AdSense“ ir „Analytics“ – puikūs produktai. Pastarasis netgi gali padėti tobulinti Jūsų svetainę, pateikdamas aktualius analitinius duomenis. Tačiau pats dalyvavimas, šių produktų naudojimas – visiškai neįtakoja Jūsų svetainės reitingo bei vietos.

Mitas 4: Jei raktažodžiai - svarbu, tuomet labai svarbu ir tai, kad kaip galima dažniau juos naudočiau svarbiose puslapio vietose.
Jokių būdu nespaminkite paieškos sistemų raktažodžiais. Nėra jokio optimalaus raktažodžio tankumo. Rašykite natūraliai, savo skaitytojams. Dažnas raktažodžių naudojimas gadina turinį, klaidina skaitytojus. Tačiau nereikia slėpti ir to, ką iš tikrųjų norite parašyti.

Mitas 5. Svetainės žemėlapio (sitemap.xml) naudojimas kenkia sveitainei, nes nuo jo krenta reitingai.
Ne, tai ne tiesa! Sitemap.xml labai naudingas, nes jis padeda paieškos robotams daugiau sužinoti apie jūsų svetainės struktūrą bei turinį. Taip pat – ji padės ir Jums labiau pažinti savo paties tinklapį. Daugelis TVS palaiko automatinį žemėlapio generavimą, pakitus turiniui. Taip pat – yra daugybė kitų svetainės žemėlapio generacijos būdų. Stenkitės, kad Jūsų svetainės žemėlapis būtų tikslus ir atitiktų turinį.

Mitas 6. „PageRank“ yra miręs arba „PageRank“ yra svarbiausias dalykas!
„PageRank“ yra tik vienas iš daugelio rodiklių, matuojančių backlinkų į Jūsų svetainę kiekį bei kokybę.
„Google“ naudoja „PageRank“, tačiau kartu atsižvelgia ir į dar 200 kitų veiksnių. „Google Toolbar PR“ yra atnaujinamas kelis kartus per metus.

Mitas 7. Reguliari svetainės registracija paieškos sistemų indeksuose – prasminga.
Pakartotinė svetainės registracija visiškai neįtakoja indeksacijos. Kai tik „Google“ gauna naujos svetainės URL – automatiškai sukuriamas šios svetainės skenavimo ir indeksacijos planas. Tolesnis indeksacijos dažnumas priklauso nuo daugelio faktorių: turinio, struktūros, svetainės amžiaus, turinio atnaujinimo dažnumo ir pan.

Mitas 8. Kai tik jūsų svetainė gavo aukštus reitingus – negalima jos liesti bei koreguoti.
Kai kurie dalykai yra tikrai geresni, kai neliečiame. Tačiau svetainės atveju tai negalioja. Svetainės reitingų pokyčiai įvyks, nepriklausomai nuo Jūsų norų. Net jei Jūs nieko nebedarysite – kitos svetainės keisis, o tai įtakos ir Jūsų svetainės reitingus.
Svarbiausiai yra tai, kad nebesikeičiančiu turiniu nusivils Jūsų lankytojai. Kaip tikitės juos susigrąžinti?

Mitas 9. Taisyklingas (valid) (X)HTML kodas pagerina svetainės reitingą.
Taisyklingas HTML kodas visiškai neįtakoja reitingo. Daugelio interneto svetainių turi netaisyklingą kodą. Mažiau nei 5% svetainių – su tvarkingais kodais! Kaip naršyklės, taip ir paieškos robotai gali atpažinti bei suprasti skirtingus kodus. Labai retas pasitaiko pernelyg sugadintas kodas.
Vis dėlto taisyklingas HTML gali palengvinti darbą daugeliui naršyklių, lengviau randant bei tvarkant tam tikrus svetainės ar puslapio fragmentus.

Kiti mitai (netikėkite jais):

 • Naudodami „disallow“ robots.txt faile galite pašalinti svetainę (arba puslapį) iš paieškos indeksų.
 • Kuo daugiau nuorodų, tuo geriau.
 • Svarbiausias tikslas publikuojant svetainę - padaryti ją pirmą paieškos sistemose.
 • Geriau pasiekti, kad senasis adresas grąžintų 404 klaidą, kol naujasis adresas bus pilnai publikuotas ir aptiktas paieškos svetainės robotų.
 • „Index, Follow“ reikšmių naudojimas meta-žymėse yra labai svarbus.
 • Interneto svetainių talpinimas po bendru IP adresu (shared hosting) gali sumažinti reitingą arba poziciją.

Kaip patikrinti, kurios iš SEO teorijų mitai, o kurios - tikrovė?

Daugelis šių teorijų jau seniai išaiškintos. Tiesiog pasinaudokite internetu. Pasidomėkite autoriaus ir jo svetainės reputacija.
Taip pat vadovaukitės paprasta taisykle: jei skamba per saldžiai, labai tikėtina, - tai mitas.

Autorius: www.seo-marketing.lt