Yra dvi pagrindinės uždarbio iš domenų sritys, tai domenų parkavimas(domain parking) ir pardavimas (domain resale).

Užsiimant pirmąją sritimi, reikia turėti domenų turinčių natūralaus arba užsilikusio nuo senų projektų lankomumo. Tik nepradėkit kurti trumpalaikių projektų su mintimi, jog vėliau galėsite naudoti jų domenus parkavimui, tai tikrai nėra kelias į sėkmę. Jums reikia pirkti tokius domenus, kurie iškart yra lankomi, o ne tokius, kuriuos lankomais ketinate padaryti patys.


“Type-in” lankomumas

“Type-in” lankomumas - kai lankytojas adresą įveda tiesiai į adreso laukelį, o ne randa kažkur jo nuorodą. Tokį lankomumą dažniausiai turi domenai, kitų domenų klaidos. Pvz.: aš turiu domeną deli.lt, žmonės rašydami praleidžia raidę ‘f’ ir patenka ten, kur juos nukreipiu aš. Tokie domenai vadinami “domain mistypes”.

Natūralų lankomumą taip pat turi ir domenai, kurių raktažodžiai(-is) yra gerai visiems žinomas pavadinimas ar bendrinis žodis, žmonės net nežinodami ar saitas egzistuoja, tikisi jį rasti ir veda tokį adresą. Tarkim tu nori išsinuomoti baidarę, juk prieš eidamas į google pirmiausiai pabandysi įvesti adresą baidares.lt, ar ne?

Lankomumas nuo senų projektų

Tokį lankomumą savaime aišku turi domenai “ant kurių stovėjo projektai”. Yra daug puslapių kur nemokamai pateikiama informaciją apie pasibaigusius ar dar tik pasibaigsiančius domenus. Eini per tuos sąrašus ir žiūri ką nusipirkti, kas turi kokį nors lankomumą. Jo tiksliai nepamatuosi, tačiau galima naudotis tokiais tinklalapiais kaip alexa.com. Krentančius domenus, kurie yra bent šiek tiek geresni rankomis pagauti be galo sunku, tad reikia naudotis backordering’o paslaugomis. Lietuvoje .lt domenus gana sėkmingai gali gaudyti ir rankomis (jei tik jie nėra labai super), tačiau su tarptautiniais domenais vargu ar taip pasiseks.

Domenų parkavimas (domain parking)

Domenus su lankomumu, kurių nesiruošiate parduoti - parkuojate. Kas tai yra? Internete yra daug kompanijų (pvz.: sedo.com ar namedrive.com ) teikiančių tokias paslaugas. Parking’o esmė - nukreipti savo lankytojus į minėtų kompanijų generuojamus reklamų puslapius. Tam jums reikia užsiregistruoti, sekant tolimesnius nurodymus pridėti savo domenus ir laukti. Lankytojai spaudys reklamas - jūs gausite pinigus nuo kiekvieno paspaudimo.

Domenų pardavimas (domain resale)

Be domenų parkavimo, domenus galite perpardavinėti. Ieškote įdomių vardų, naujai atsirandančių prekių pavadinimų ir pan. Registruojate juos ir laikote kol atsiras pirkėjas. Pirkėjų ieškoti galite patys, tačiau galutiniai vartotojai (end users) dažniausiai jus susiras patys. Visada brangiausiai parduodama galutiniam vartotojui, kuris ruošiasi domeną naudoti pagal paskirtį, o ne perparduoti toliau. Dabar neblogų domenų laisvų rasti gana sunku, o ką jau kalbėti apie gerus. Todėl reikia turėti kiek didesnį biudžetą investicijoms ir pradėti kaupti savo portfelį perkant domenus iš kitų. Forumuose dar galima rasti neblogų domenų už visai patrauklią kainą. Tačiau nepirkite bet ko, nes taip tik išmesite pinigus.

Šaltinis: www.neonetas.lt