Interneto vardas (domenas) tai jūsų adresas internete, būtinas, kad jūsų svetainė būtų pasiekiama.

Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą domeną. Jis turi būti trumpas, lengvai įsimenamas ir leisti suprasti, apie ką yra svetainė.

Galūnės parinkimas
Interneto adreso galūnė parenkama pagal tai į kokius interneto vartotojus orientuotuota svetainė, taip pat nuo to kokia yra svetainės paskirtis. Galūnė .lt – jei daugiausia svetainės lankytojų iš Lietuvos, .lv – Latvijos, .de – Vokietijos ir t.t.

Tarptautinė galūnė pasirinkimas priklauso nuo svetainės paskirties:
.com ar .biz – verslo įmonės ir organizacijos;
.org – įvairios organizacijos, dažniausiai ne pelno siekiančios;
.info – informaciniai tinklalapiai;
.net - interneto paslaugų tiekėjai;
.fm – radijo stotys.

Domeno parinkimas
Dažniausiai interneto vardas išsirenkamas pagal:
a)Prekinį ženklą arba įmonės pavadinimą
Jei jūsų firmos pavadinimas yra gerai žinomas, tuomet be dvejonės reikėtų jį naudoti kaip interneto vardą. Dėl to jūsų potencialiems klientams bus lengviau rasti informaciją apie jus. Jie paparščiausiai įves jūsų įmonės pavadinimą į interneto naršyklės eilutę. Nereikės prisiminti kito pavadinimo ir sieti jo su jūsų firma.
b)Veiklos sritį.

Jei jūsų veiklos sritis yra specifinė, pvz., jūs prekiaujate mediena, pavadinimas gali būti mediena.lt.
Veiklos sritį apibūdinantis žodis domene pristato lankytojui svetainės turinį, tokia svetainė lengviau randama naudojant paieškos sistemas. Tačiau tokiu atveju nėra išskiriama įmonės pavadinimas.

Domenus su skambiomis frazėmis arba slapyvardžiais renkasi asmeninių ir pramogų svetainių sąvininkai. Pvz., pažinčių portalas renkasi pavadinimą xpazintys.lt. Toks pavadinimas iškart parodo lankytojui ko tikėtis iš tinklalapio.

Praktiniai patarimai
Trumpas adresas. Iš vieno žodžio sudarytus adresus yra daug lengviau atsiminti nei iš dvejų ar trijų žodžių. 12-a ir daugiau simbolių turintys adresai jau yra per ilgi.
Suprantamas žodis. Rinkitės tokį suprantamą žodį, kuriame neįmanoma padaryti klaidos. Nesirinkite raidžių kratinio(nebent tai trumpinys) tuomet nereikės diktuoti tokio adreso paraidžiui.

Išskirtinumas. Rinkitės unikalų adresą, kurio tiesiog neįmanoma supainioti su kito tinklalapio adresu.
Plačiai naudojamos sąvokos. Jei įmanoma, registruokite domeną kuris sutampa su plačiai naudojamu prekės ar paslaugos pavadinimu. Tokie adresai padidina Jūsų svetainės reitingą paieškos sistemose.

Įsimenamumas. Geras interneto vardas - lengvai įsimenamas. Lengva atsiminti interneto vardą, kuriame vartojamo skambus, dažnai vartojamas žodis, turi asociacijas su dominančiomis paslaugmis ar prekėmis. Jei jūsų firma gerai žinoma ir jos pavadinimas dažnai minimas žiniasklaidoje, tai taip pat puikus adresas.

Specialūs ženklai. Nenaudokite skaičių ar brūkšnelių(”-”) interneto adrese, nes lankytojai juos gali pamiršti ir nerasti Jūsų svetainės ar net nueiti pas konkurentus.

Šaltinis: Žavinta K. www.w1.lt