Viena iš vadovavimo smulkiajam verslui užduočių yra sugebėti priimti teisingus sprendimus ir kai verslas sekasi, ir kai nesiseka.

Šie sprendimai susiję ne tik su vadovavimu verslui, bet ir su grynųjų pinigų srautais. Kai situacija pasidaro sunki, pasinaudokite šiais patarimais, kaip pagerinti verslo grynųjų pinigų srautus.

Sąskaitas pateikite nedelsdami
Ar kada nors pastebėjote, kad esate toks užsiėmęs savo verslu, kad nespėjate laiku pateikti sąskaitų? Jūs ne vienas toks: tai įprasta problema, tačiau ji gali labai pakenkti.

Jei dar nesate susikūrę sistemos, pradėkite reguliariai teikti atliktų projektų sąskaitas. Jei turite ilgalaikių projektų arba nuolatinių klientų, iš anksto susitarkite, kad pinigai būtų mokami reguliariai. Neleiskite kauptis didelėms sumoms.

Paskatinkite klientus atsiskaityti greičiau
Turėdami smulkiojo verslo įmonę, laiką, kurį sugaištate laukdami užmokesčio, galite sutaupyti pasiūlydami klientui nuolaidą, jei jis sąskaitas apmokės greičiau. Man pasiūlo gauti 1% ar 2% nuolaidą, jei atsiskaitysiu per 10 dienų. Jei planavau sąskaitą apmokėti per 30 dienų, norėdamas gauti papildomą nuolaidą greičiausiai atsiskaitysiu iškart. Man gerai, nes sumokėjau mažiau, o verslui gerai, nes tai pagreitina jo grynųjų pinigų srautus.

Nuo pat pradžių venkite delsiančių sumokėti arba nesumokančių klientų
Geriausias būdas išvengti grynųjų pinigų srautų problemų, kurias sukelia sąskaitų neapmokantys klientai, yra nutraukti ryšius su jais anksčiau, negu jie įsiskolins. Taigi jei kas nors ketina tapti svarbiu jūsų klientu, atlikite namų darbus. Patikrinkite jo patikimumą. Susisiekite su kitomis įmonėmis, kurios yra turėję su tuo klientu reikalų.

Vietoj grynųjų pinigų siūlykite nepiniginius mainus
Jei jums ko nors iš ko nors reikia ir galite mainais pasiūlyti prekių ar paslaugų, išvengtumėte atsiskaitymo grynaisiais pinigais.

Sumažinkite savo prekių atsargas
Jei negalite visų prekių atsargų realizuoti laiku, kaip sugeba stambūs gamintojai, kodėl nepabandžius to padaryti beveik laiku? Išleidę pinigus prekių atsargoms, negaunate jokių palūkanų ir nieko nesutaupote.

Kartais sumažinti prekių atsargas gali būti labai paprasta. Esu matęs, kaip restoranų savininkai atsisako ištisų vyno rūsių ir pradeda pirkti tik geros kokybės vynus iš keleto regionų, užuot stengęsi gauti įvairiausių rūšių. Jei klientas turi gerą skonį, jam neturėtų būti svarbu, kad pasiūla nebe tokia didelė kaip anksčiau.

Apsvarstykite galimybę sujungti savo paskolas
Smulkiosioms įmonėms dažnai sunku pasiskolinti pinigų. Tačiau aš stebiuosi, kiek būdų pasiskolinti verslininkai atranda. Vienas mano pažįstamas smulkusis verslininkas turi tik vieną darbuotoją, tačiau savo verslui yra paėmęs keturias paskolas: įrangai, automobiliui, verslo kreditą ir verslo kredito kortelę. Jei jūs taip pat turite paėmęs keletą paskolų, peržiūrėkite kiekvienos iš jų normą ir sąlygas. Galite dvi arba daugiau paskolų sujungti į vieną sąskaitą su nedidelėmis palūkanomis ir taip pagerinti savo grynųjų pinigų srautus. Šiaip aš nesu už ilgalaikių mokėjimų pratęsimą, tačiau jei planuojate turimas paskolas sujungti į vieną, sumažinus įmokas, gali tekti pratęsti mokėjimo laikotarpį.

Autorius Joseph Anthony
Šaltinis: www.microsoft.com