Lietuvoje ši mada dar neįsitvirtinusi, tačiau žvilgtelėję tolėliau savo valstybės sienų, įsitikintumėme, kad žymiausių prekinių ženklų valdytojai į savo rinkodaros veiksmus vis dažniau įtraukia pačius jų vartotojus/naudotojus.
 
Netgi tos kompanijos, kurios ne taip seniai buvo prieš tokią idėją, dabar intensyviai skelbia konkursus: „nufilmuok reklaminį klipą!", „susikurk individualų prekės dizainą" ir pan.„Pringles" prieš Naujuosius metus visiems norintiems pasiūlė sukurti šventinį reklaminį klipuką bulvių traškučiams, už kurį pažadėjo 2 tūkstančius svarų. Konkursą laimėjo jaunas muzikos mokytojas, vėliau prisipažinęs, kad 40 sekundžių trunkančiam klipui sukurti išleido 600 JAV dolerių. Šventiniame klipe bulvių traškučiai dainuoja drauge su konkurso nugalėtoju. Beje, klipas, kurio daugiau reklamos agentūros specialistai net neredagavo, buvo rodomas per televiziją.

Ne mažiau pasisekė ir Lindsej Miler. 2007 metais, dalyvavusi „Dove" kompanijos rengtame konkurse, kuriame papasakojo, ką jai reiškia dušas, kokios emocijos ir pojūčiai jame užklumpa, - buvo pakviesta dirbti į vieną iš Holivudo studijų.

Populiarus prekinis ženklas „Nike" išvystė kitą idėją - pasiūlė savo klientams susikurti individualaus dizaino sportinius batelius. Statistika parodė, jog kiekvieną mėnesį į kompanijos portalą nikeid.nike.com užeina apie 3 milijonai žmonių, norinčių susikurti vardinius sportbačius. Džiaugdamiesi šios idėjos populiarumu, kompanijos rinkodaros specialistai neapsiribojo vien „online" resursais, ir didžiuosiuose pasaulio miestuose atidarinėja parduotuves-studijas, kuriuose vykdo tą pačią veiklą.

Pasaulis pasikeitė, prekinių ženklų atstovai glaudžiai bendradarbiauja su savo vartotojais, o naudą turi ir viena, ir kita pusės. Kompanijos išsiaiškina vartotojo norus ir pagal juos modifikuoja savo produkciją, vartotojai patenkina kūrybinius ir materialinius poreikius bei gauna tokias prekes, kokių tikisi.

Visgi tokie konkursai sukelia tam tikrų minčių. Žinoma, nuolatinis sąveikavimas su vartotojais didina lojalumą prekiniam ženklui, padeda rasti naujų, šviežių idėjų, tačiau konkursų tipiškumas ir nuspėjimas verčia abejoti reklamos agentūrų-rinkodarininkų kūrybiniu profesionalumu. Kuo daugiau tokių konkursų, tuo mažiau jie įdomūs.

Priėjimas prie potencialaus kliento kasdien darosi vis sunkesnis: technologijos gimsta kasdien, o revoliuciją sukeliančios kūrybinės idėjos vis dar retenybė. Tad tokiuose konkursuose reklamos specialistai medžioja kūrybines idėjas ir „neformatą".

Autorius: Vilma Galminaitė
Šaltinis: www.visasverslas.lt