Dauguma žmonių rašančių blogus tenori išreikšti save ar pasidalinti savo mintimis.
 
Apie tai, kad blogas gali padėti užsidirbti vieną kitą litą ar net tapti gana solidžiu pragyvenimo šaltiniu, pagalvoja tikrai ne kiekvienas. Nors tapti milijonieriumi vien sukūrus savo blogą tikrai pavyks ne daugeliui, tačiau užsidirbti vieną kitą dolerį gali kiekvienas.

Reklama

Skirti ploto reklamai yra vienas paprasčiausių ir dažniausiai naudojamų būdų, kaip priversti savo blogą dirbti. Jei jūsų blogas sugeba pritraukti daug lankytojų ar yra itin populiarus kokioje nors lankytojų grupėje- reklamos pardavimais galite užsiimti pats. Mažiau žinomų blogų turėtojams pagelbės tokios paslaugos kaip Google AdSense, Text Link Ads, BlogAds ar Chitika.

AdSense – interneto giganto Google siūloma paslauga yra turbūt geriausias produktas pradedantiems uždarbiauti iš savo blogų. AdSense leidžia išsirinkti keletą reklamų, suderinamų su blogo turiniu. Jūsų pajamos priklauso nuo to, kiek lankytojų spustels ant reklamose esančių nuorodų ieškodami daugiau informacijos. Panašias paslaugas siūlo ir Text Link Ads bei BlogAds.

Chitika siūlo net keletą būdų, kaip uždirbti iš reklamos bloguose- nuo standartinių tekstinių reklamų iki RSS kanalais platinamos reklamos. Šios paslaugos nėra skirtos naujokams ir tikrai ne kiekvienas Lietuvos blogeris sugebės įveikti minimalaus lankytojų skaičiaus ribą. Chitika – tai sprendimas norintiems dirbti internete.

Pagalba parduoti

Kita puiki galimybė užsidirbti turėtų patikti tiems, kurie nenori paversti savo blogą reklamos stendu. Įvairios partnerystės programos siūlo blogą panaudoti kaip kanalą jungiantį skaitytoją su interneto parduotuvėmis. Vienas populiariausių sprendimų - Amazon.com partnerystės programa. Jei pavyzdžiui jūsų bloge yra šiuo metu skaitomos knygos recenzija ar paminėtas mėgstamiausias kompaktinis diskas, partnerystės programa leidžia jums įdėti nuorodą iš jūsų blogo į Amazon.com. Jei apsilankymas Amazon.com pasibaigs produkto įsigijimu – jūs gausite iki 10 proc. jo vertės.
 
Pinigai už recenzijas

Trečioji alternatyva turėtų itin patikti tiems, kurie blogose dažnai aptaria naujai pasirodžiusius produktus. Tinklalapiai PayPerPost, ReviewMe, Blogsvertise ir kiti jau kurį laiko siūlo atlygį „blogeriams“ rašantiems apie interneto svetaines, naujus produktus ar paslaugas. Pinigai mokami ne už reklamos plotą o už nuomonę, kuri ne visada yra gera, ir už visų prekybininkų laukiamą kokybišką grįžtamąjį ryšį iš vartotojų.

PayPerPost startavęs 2006 m. tikrai nusipelno pagyrų už labai patogų modelį ir reklamdaviams, ir „blogeriams“. Norintiems pradėti reklamuotis užtenka vos 10 dolerių, kurių didžiąja dalį žinoma pasiims projekto kūrėjai. Blogų autoriai gali uždirbti nuo 2 iki 20 dolerių už vieną recenziją. Kol kas ribojama iki dviejų recenzijų per dieną, o recenzuojamas produktas negali kartotis bent jau 90 dienų.

ReviewMe yra palankesnė išskirtinių blogų šeimininkams. Reklamdaviai šiame projekte gali pasirinkti blogą, kuris apie juos rašytų. Autoriaus pajamos priklauso nuo blogo reitingo bei RSS kanalo prenumeratorių skaičiaus.

Blogsvertise – dar vienas stambus žaidėjas šioje rinkoje. Jame kaip ir ReviewMe reklamdavys gali pasirinkti blogą, kuriame nori reklamuotis. Tai kas gali nepatikti kai kuriems „blogeriams“ šiame projekte- tai reikalavimas, kad blogę būtų ne mažiau kaip trys nuorodos į aprašomą produktą.

Skaitytojų parama

Ne visuose bloguose rašoma apie paslaugas ar produktus. Jeigu jų autoriai nenori įsileisti reklamos, lieka tik vienas būdas – paprašyti lankytojų paramos. Ši alternatyva tikrai gali pagelbėti tiem „blogeriams“, kurie savo bloguose giną kokia nors socialinę poziciją. Nors Lietuvoje tokia praktika dar neįprasta, rašantiems angliškai tikrai neturėtų iškilti problemų.

Jeigu jūsų blogas turi nuolatinių lankytojų grupę, jų tarpe tikrai gali atsirasti galinčių savo ištikimybę įrodyti maža finansine parama. Techniškai tai galima įgyvendinti pasinaudojant PayPal kompanijos paslaugomis.

Nors daugiausiai uždirbančių blogų statistikos nėra, tačiau jei kam reikia iššūkio - 100 000 dolerių per mėnesį galėtų būti pirmąją stotele pradedant gyventi iš savo blogo.

Šaltinis: alfa.lt