Patyrę interneto svetainių kūrėjai pasakys jums: „Tiesiog sukurkite svetainę – ir į ją niekas neužeis“. Tai tiesa. Tiesiog sukurta svetainė nepritrauks lankytojų.

Reikia padirbėti, norint vieną kartą į svetainę privilioti klientų, ir dar daugiau dirbti, kad jie sugrįžtų. Dauguma žmonių randa interneto svetaines naudodamiesi ieškos moduliais, pavyzdžiui, Google.com. Google ieško beveik pusė visų interneto vartotojų. Yahoo! ir MSN yra kitos populiariausios ieškos svetainės.

Pagrindinis dalykas, padedantis žmonėms surasti jūsų svetainę, yra geras ieškos rezultatų rangas. Dauguma žmonių pasitenkina tik pirmu ieškos rezultatų puslapiu. Be to, būti sąrašo viršuje geriau nei apačioje.

Ieškos rezultatams sutvarkyti ieškos moduliai naudoja sudėtingus algoritmus. Geras puslapio rangas nėra atsitiktinis. Ieškos modulio optimizavimas, arba SEO, yra aukšto rango tinklapio kūrimo procesas.
Kiekvienas ieškos modulis naudoja šiek tiek skirtingus algoritmus. Be to, daugelis reguliariai pakoreguoja savo algoritmus, tačiau SEO pagrindas visuose ieškos moduliuose nesikeičia. Vis dėlto SEO yra sudėtingas, kruopščiai suplanuotas būdas, galintis padidinti jūsų interneto svetainės lankytojų srautus.Štai aštuoni sėkmingo SEO žingsniai.

1. Protingai pasirinkite raktažodžius.
Raktažodžiai – tai žodžiai, pagal kuriuos klientai randa jūsų svetainę, naudodamiesi ieškos moduliu. Todėl reikėtų taip optimizuoti svetainę, kad ji būtų lengvai randama pagal šiuos žodžius ar frazes. Turite pasirinkti raktažodžius, kurie tiksliai atspindi jūsų verslą. Jie turi būti pakankamai specifiniai, kad tiktų potencialiems klientams, bet ne per siauri.
Žinoma, jūs greičiausiai turėsite daugybę raktažodžių. Geriausia būtų skirtingiems puslapiams pasirinkti skirtingus raktažodžius. Jei jūsų įmonė gerai žinoma, naudokite jos pavadinimą puslapyje „Apie mus“. Bet dauguma klientų ieškos produktų ar paslaugų, o ne jūsų vardo.
Norėdami išsirinkti geresnius raktažodžius, peržiūrėkite serverio žurnalus, kad žinotumėte, kokie ieškos terminai padėjo surasti jūsų svetainę. Taip pat išbandykite ieškos terminus, kad pamatytumėte, kurie iš jų veikia konkurentų svetainėse.

2. Protingai naudokite raktažodžius.
Jūsų svetainės raktažodžiai turėtų būti kiekvieno puslapio metaantraštėje. Metaantraštė yra pačiame naršyklės lango viršuje, virš meniu juostos.
Raktažodžiai turėtų pasirodyti ir kiekviename atidaromame interneto puslapyje. Ypač svarbu, kad jie dažnai pasirodytų pradinėse pastraipose.
Vis dėlto atsispirkite pagundai naudoti per daug raktažodžių. Tai vadinama „raktažodžių kamšalu“. Ieškos modulis gali tai pastebėti ir sumažinti jūsų puslapio rangą. Optimaliam raktažodžių tankiui parinkti yra specialių įrankių. Tačiau venkite programinės įrangos, kuri rašo svetainės puslapius. Ieškos moduliai gali ir tai susekti.
Auksinė SEO taisyklė: niekada neaukokite turinio kokybės dėl raktažodžio. Tai paveiks jūsų puslapio rangą. O svarbiausia – jūsų svetainė nepritrauks lankytojų.

3. Patikrinkite raktažodžius „mokėjimo už paspaudimą“ informacine priemone.
„Google's AdSense“, „MSN adCenter“ ar kita „mokėjimo už paspaudimą informacinė programa patikrins raktažodžio efektyvumą. Pamatysite, ar raktažodžiai padidins svetainės lankomumo srautus. Įsitikinsite, kad raktažodžiai skirti mokiems klientams.
„Mokėjimas už paspaudimą“ gali būti brangus. Tačiau tai pritrauks klientų į jūsų svetainę.
„Mokėjimas už paspaudimą“ nėra ieškos modulio optimizavimo pakaitalas. Jį reikia naudoti kartu su SEO, kad įvertintumėte raktažodžius. Jei rezultatai menki, pagalvokite, kaip pakeisti raktažodžius.

4. Kitose svetainėse sukurkite savo svetainės saitus.
Ieškos moduliai vertina gaunamus saitus kaip balsavimą už jūsų svetainę. Todėl kuo daugiau gaunamų saitų, tuo aukštesnis jūsų puslapio rangas.
Tačiau yra ribos. Ieškos moduliai turi vertinti susietas svetaines kaip kokybiškus adresus. Jei prastos reputacijos svetainėje bus saitas į jūsų svetainę, tai gali pakenkti jūsų svetainės rangui.
Siūloma keisti saitais su svetainėmis, kurios susiję su jūsų verslu. Dar geriau, jei jų rangas aukštesnis. Paprašykite, kad prastos reputacijos svetainė pašalintų visus saitus į jūsų svetainę.
Norėdami gauti visų svetainių sąrašą su saitais į jūsų svetainę, pabandykite pasinaudoti ieškos moduliu. Ieškos lauke tiesiog įveskite: savosvetainėsvardas.

5. Išlaikykite savo SEO kampaniją etišką.
Apgaulingais būdais norėdami padidinti puslapio rangą, gausite priešingą efektą. Jūsų svetainė netgi gali atsidurti tarp uždraustų ieškos rezultatų. Vieną kartą uždraudus svetainę, beveik neįmanoma pasiekti, kad ją vėl rodytų. Todėl svarbu vengti bet kokių neetiškų veiksmų.
Nenaudokite per daug raktažodžių. Savo puslapiuose nenaudokite tokio paslėpto teksto, kaip mažas šriftas, ar fono spalvos teksto. Nekurkite veidrodinių svetainių – identiškų su jūsų tinklapiu susietų svetainių. Įsitikinkite, kad skirtingų puslapių turinys žymiai skiriasi. Skirtinguose puslapiuose esantis panašus turinys ieškos moduliams gali pasirodyti apgaulingas.
Puslapio pridengimas ar paslėpimas už savo puslapio taip pat nėra gerai. Pridengiant sukuriami du puslapiai. Ieškos modulių robotai matys vieną puslapį su daugybe raktažodžių. Lankytojai matys kitą puslapį, kuris gali būti nesusietas su raktažodžiais.
Yra išimtis: jei turite „Flash“ svetainę, jos beveik neįmanoma optimizuoti. Ieškos robotai nesupranta „Flash“ svetainių. Tokiu atveju galite sukurti už jos atsidarančią HTML svetainę. Tik įsitikinkite, kad jos turinys būtų toks pat, kaip „Flash“ svetainės.

6. Savo svetainę pateikite ieškos moduliams.
Patikrinkite, ar ieškos moduliai indeksuoja jūsų svetainę. Jei jūsų svetainė turi daug gaunamų saitų, interneto robotai suras juos automatiškai. Interneto robotai „šliaužia“ internetu ir naujina modulio svetainių duomenų bazę.
Jei jūsų svetainė neatsiranda automatiškai, galite pateikti ją indeksuoti pasinaudodami pateikimo paslauga arba patys. Trijose didžiausiose paieškos svetainėse yra interneto adresų pateikimo formos. Čia nurodomi puslapių pateikimo JAV saitai:
Google: http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl
Yahoo!: http://tinyurl.com/5oclp (reikalinga registracija)
MSN: http://beta.search.msn.com/docs/submit.aspx

7. Stebėkite savo SEO progresą, bet būkite kantrūs.
SEO neatsiranda per vieną naktį. Gero puslapio rango sukūrimas užtrunka mėnesius. Bandydami pagreitinti savo SEO kampaniją, galite pridaryti klaidų. Šių klaidų pasekmės gali būti skaudžios.
Tačiau stebėti progresą yra svarbu. Atlikite raktažodžių paiešką naudodami pagrindinius modulius, kad pamatytumėte savo užimamą vietą. Galite nustebti pamatę, kad jūsų svetainė pasirodo įvedus susijusias sąvokas. Tai jūsų sėkmė.
Rezultatai svyruos. Rangas keisis kasdien ar kas valandą. Jei norite žinoti tikslią savo padėti, tikrinkite ją dažnai. Nesijaudinkite dėl nedidelių kilimų ar kritimų. Bet imkitės priemonių, jei pastebėsite kryptingą kritimą.
Augant jūsų svetainės srautams, turi augti ir pardavimas. Jei pardavimas nedidėja, iš naujo įvertinkite svetainės turinį ir naršymą. Norėdami padidinti pardavimą, turite daug padirbėti kurdami reklaminius tekstus ir rodykles.

8. Naudokite specialistus iš šalies.
Ieškos modulio optimizavimas yra kasdienis tęstinis procesas. Kai kurios įmonės specializuojasi SEO.
Samdyti SEO įmonę savo svetainei optimizuoti yra brangu. Kaina svyruoja atsižvelgiant į svetainę, siūlomas paslaugas ir sugaištą laiką. Tačiau dėl gaunamos naudos tai gali būti protinga investicija. Jūs samdote specialistus, kurie pasieks geresnių rezultatų nei jūs pats. O dėl gero SEO išsiplėtęs verslas greičiausiai su kaupu padengs išlaidas.
Blogas SEO gali būti kenksmingesnis nei jokio SEO. Todėl svarbu surasti tinkamą įmonę, tvarkančią jūsų kampaniją. Susipažinkite su įmonės etikos kodeksu. Jis turi aiškiai atkreipti dėmesį į apgaulingus SEO būdus.

Žinoma, pačios įmonės svetainė turėtų būti aukšto rango. Bet vien tuo nepasikliaukite. Kreipkitės į įmonės nurodytus rekomenduotojus. Apsilankykite svetainėse, kuriose dirbo įmonė, ir atkreipkite dėmesį į reklaminių tekstų kokybę.
Be to, įmonė turėtų pateikti detalų planą ir nurodyti daugybę metodų, kurie pagerintų rangą. Žinoma, jų metodai – ir kainų sudarymo planas – turi būti aiškūs.
Venkite įmonių, kurios sukuria nerealius lūkesčius. Pavyzdžiui, venkite įmonės, jei jos garantuoja, kad būsite tarp „Google“ populiariausiųjų pagal terminus. Žadančios greitus rezultatus greičiausiai naudoja apgaulės būdus.
Prieš naudodami specialistus iš šalies galbūt norėsite išbandyti SEO tvarkymo programinę įrangą, kuri padėtų rasti raktažodžius, pateikti puslapius ir sekti rezultatus. Tai pigiau, nei naudoti specialistus iš šalies.
Prisiminkite, kad vis dėlto ieškos modulio optimizavimas gali būti labai naudingas. Gerai optimizuoti puslapiai pritraukia lankytojus, bet tik gera prekė lankytojus pavers klientais.

Šaltinis: www.microsoft.com